Mit irányít a pajzsmirigy? Milyen betegségek esetén figyeljünk, hátha ennek háttérben is ennek működési zavara is állhat. A pajzsmirigy működés jelentősége óriási, mivel az egyik vérrel legjobban ellátott szerv.
A pajzsmirigy működés szerepe
Itt történik a tireoid hormonok szintézise, amelynek terméke a nagy mennyiségű jódot tartalmazó tiroxin (a T4) – és a trijodtironin (a T3) hormon, melyek mindegyike közvetlenül a véráramba kerül.
A pajzsmirigy hormonjait az élet karmestereinek is nevezik, hiszen az összes létfontosságú funkciót ők irányítják (a szervezet anyagcseréjét, a fehérjék, a zsírok, a szénhidrátok felhasználását), valamint szabályozzák a fejlődés és a növekedés folyamatait, aktivizálják a nemi- és tejmirigyek működését, serkentik a központi idegrendszert. Tehát, eddigi ismereteink szerint
A pajzsmirigy irányítja
- a szervezet minden anyagának oxidációját,
- a sérült és beteg sejtek regenerálódását,
- a sejtek növekedésének normalizálását,
- a cukor kiürítését a sejtekből a véráramba,
- a szívverés ritmusát,
- az agy és minden érzékszerv aktivitását.
Az agy értelmi szintje
Régóta bizonyított, hogy az agy értelmi szintje közvetlen kapcsolatban áll a jód jelenlétével a szervezetben.
Ha a szervezet jódhiánnyal küzd, elsőként a pajzsmirigy működésében jelennek meg a rendellenességek, amelyek közvetlenül a szervezet fizikai és szellemi fejlődésében (szintjén) nyilvánulnak meg, agyi (szellemi) visszamaradottság formájában. Minden esetben sérül az ideg- és az immunrendszer.
Orvosi kísérletek szerint ezeknek a betegségeknek a háttérben is pajzsmirigy zavar állhat
Orvosi kísérletek bebizonyították, hogy a pajzsmirigy működési zavara okozója lehet a következő betegségeknek: allergia, vérszegénység, ateroszklerózis, álmatlanság, depresszió, hipertónia, hipotónia, golyva, impotencia, látászavar, idegesség, elzsírosodás, a növekedés lelassulása, az immunrendszer legyengülése, szívaritmia, heves szívdobogás, daganatos megbetegedések, általános fáradtságérzet, az emlékezőképesség romlása.