Mi a Young-féle szárított vércsepp analízis és hogy működik? Amilyen a test, olyan a vér, hogyan? Lúgos elektron, savas proton? Hogyan mutatja, hogy hatnak-e a természetes gyógymódok?
Diagnosztikai lehetőség, amivel megállapítható, hogy hatnak-e a természetes gyógymódok
A páciens szempontjából egyszerű megoldás a Young-féle száraz vércsepp elemzés (angolszász nevén dry field microscopy). Nemcsak abban segít nekünk, hogy diagnózist állíthassanak fel nekünk, hanem abban is, hogy ellenőrizzük hatnak-e a természetes gyógymódok .
A Young-féle szárított vércsepp analízis miben különbözik a többi vércsepp elemző módszertől?
Technikailag a kapilláris (ujjbegyből levett) vérminta vizsgálata a tárgya ennek az invazív (testbe behatoló) módszernek. Ez talán az egyetlen közös pontja a rokon vizsgálatoknak, ugyanis minden másban különböznek egymástól. Míg az élő vércseppnél a fedőlemezzel vesszük le óvatosan a vércseppet, azt csúsztatjuk ügyesen a tárgylemezre és rögtön elkezdhető az elemzés, addig a száraz vércseppnél a vérmintát magával a tárgylemezzel rögzítjük, több cseppet (általában hetet-nyolcat) fixálunk és – fedőlemez nélkül hagyjuk a vizsgálódás előtt megszáradni.
A következő nagy különbség, hogy az élő vércseppből nyert információ elsősorban a vérünk minőségi állapotáról árulkodik és az így összegyűjtött jelekből a fizikai testünk állapotáról csakis közvetett (indirekt) módon szerezhetünk tudomást. A száraz vércsepp információtartalma viszont – érdekes módon – nem a vérünk minőségével függ össze, hanem közvetlenül utal a szervezet szöveti-szervi struktúráinak állapotára. Mintegy „okkult lenyomatként” , isteni pecsétként hordozza magában az egész szervezet aktuális státuszát. Na, ez aztán a valami!
Mit vizsgálnak a Young-féle száraz vércsepp analízis során?
A száraz vércsepp elemzése során főként az egyes cseppek alvadásának módja a vizsgálat tárgya. A beszáradás során képződő lyukak, egyenetlenségek, szakadozások, repedezések nem véletlenszerűek, hanem a szerveket felépítő szövetek diszharmóniájára, eltorzulásaira esetleg kialakult betegségekre, hiánytünetekre utalnak vagy „hatnak“. A cseppek összehasonlításával megállapítható, hogy akut vagy krónikus, illetve jelenbeli vagy régebbi betegségről van-e szó. A természetes gyógymódokkal való kezelés után a vércsepp analízis megismételhető és mivel a teljes test állapotáról árulkodik, így mutatja hatnak-e a természetes gyógymódok? Kell-e másik természetes gyógymódot választani?
Sőt, ami számomra a legérdekesebb, az az a tény, hogy a száraz vércsepp tartalmaz egy reflextérképet, hasonlót, mint a szem szivárványhártyájának reflextérképe, amiből kielemezhető, hogy mely testüregben esetleg szervben lokalizálható a vér erezetének kóros alaktani elváltozása. A beteg íriszképével könnyen összehasonlítható, egyeztethető és a szerv aktuális állapota „kiolvasható”.
Vérünk minősége és egészségi állapotunk szorosan összefügg, de hogyan?
Dr. Robert Young-ot (a száraz vércsepp analízis tapasztalt és nagy tudású atyja) hallva, olvasva egyértelművé válhat számunkra, hogy vérünk minősége és egészségi állapotunk között közvetlen és szoros összefüggés van. Amikor valakinek egészséges a teste, s lúgos, azaz elektronokban gazdag ételeket eszik, akkor egészséges vérsejteket épít. Ennél fogva testsejtjei is egészségesek. Az emésztési folyamat tisztán, hatékonyan bontja le az elfogyasztott élelmet. A test teli lesz energiával és tartja az egészséges súlyát. Amikor valaki savasító, azaz protonokban gazdag ételeken él, a bélrendszere károsodik. Vagy esetleg torlaszok keletkeznek benne. Ilyenkor a vérképzés csökken, vagy le is áll. Azért, hogy a test a vörösvérsejt utánpótlást folyamatosan biztosítani tudja, a test a sejtjeit kezdi átalakítani vérsejtekké. Azaz, szó szerint lebontja saját magát. Amilyen a vér, olyan a test. Amilyen a test, olyan a vér.
Mikor is érdemes ezt a tesztet elvégezni?
Természetes gyógymódok alkalmazása előtt és után, öngyógyító praktikák előtt és után, túlzott salakanyag-felhalmozódás gyanúja esetén, salaktalanító kúra előtt és után, csökkent immun aktivitásra utaló tünetek megjelenésekor, daganatra való hajlam – például családi előfordulás, fokozott rizikó – fennállásakor, rossz emésztés, felfúvódás észlelésekor, bélflórazavar és gombásodás gyanújakor, krónikus fáradtság esetén, tisztázatlan eredetű panaszoknál, krónikus betegségek fennállásakor…stb.
Figyelem: Orvosi diagnózist nem helyettesíthet!