A népi fokhagyma gyógy receptek házi megoldást kínálnak az emésztési problémákra.
Tovább »Egészséges táplálkozás
Fokhagyma emésztési zavarok esetén
Van olyan, amikor egészségi problémánk nem olyan, hogy megosszuk mással. Ilyen lehet az például, amikor székrekedésünk van, puffadás vagy szorongás okozta hasmenés gyötör.
Tovább »Fokhagyma – aktív biológiai anyag: Javallatok és ellenjavallatok, kutatási eredményekkel
Sok új dolgot fedeznek fel a fokhagyma kutatói. Jó ismerni a számtalan előny mellett azt is, mikor érdemes visszafogni a fogyasztását.
Tovább »Borsikafű a bors finom helyettesítője, ha a bors fogyasztása nem ajánlott
A borsikafű csípős íze, kellemes aromaanyagai, tápanyagai remek alternatívát biztosítanak. Mire jó, hogyan termesszük házilag és hogyan fogyasszuk?
Tovább »Macskamenta – Ha már eleged van a szúnyogokból, sőt másra is jó
Természetes szúnyog riasztó, sőt egészség kincseket is rejt magában és a cicák is szeretik. Termesztheted, fogyaszthatod, mindenhogy jót tesz.
Tovább »Noni gyümölcs – Érvek és ellenérvek a hatásairól
Érdemes tudni a Noni gyümölcs fogyasztását támogató érvek mellett az ellenérvekről is, és ennek tudatában megnyugtatóbb választani vagy nem választani azt, bármely formájában.
Tovább »Búzafű a sejtek oxigén ellátásáért, egészségben, betegségben
Mellékhatás nélkül fogyasztható, íme egészség fokozó hatásai, tápanyag tartalma. Milyen betegségek esetén érdemes fogyasztani?
Tovább »Palacsinta ehető virágokkal – Ha már palacsinta, legyen egészséges
Ha már palacsinta, legyen egészséges, tegyen jót a lelkünknek és a testünknek is :). Legyen palacsinta ehető virágokkal. Íme
Tovább »Ódzsasz, az életerő kulcsa – Tippek az életerő növelésére, recepttel
Az ódzsasz közvetlenül befolyásolja a testi és mentális működésünket, nem túlzás kijelenteni, hogy egész életminőségünk az ódzsasz mennyiségén és tisztaságán alapszik.
Tovább »Spenót – Gyógyító erejét tekintve az egyik legértékesebb zöldségünk
A spenót gyógyító ereje és hatása egészségesen is. Nyersen vagy főzve? MIlyen hatóanyagokat tartalmaz és ezek melyik betegségek, tünetek esetén kedvezőek?
Tovább »Egyensúlydiéta – Energetizálás, salaktalanítás rizzsel
Ez a kúra méregteleníteni és jól lakottan fogyni is segít, miközben táplál, vitalizál is. Az egyensúly diéta alapja a rizs. íme hogyan csináljuk.
Tovább »Növényi kalcium források – több kalciummal, mint a tejben
A tej alternatívájául szolgálhat sok-sok növény és azok kombinációi, melyekkel ugyanúgy vagy még jobban is biztosítani tudjuk szervezetünk megfelelő kalcium ellátását. Íme a növényi kalcium források a teljesség igénye nélkül.
Tovább »A bazsalikom hatásai és néhány kutatási eredmény
A bazsalikomról már több kutatási eredmény is született. Indiában szent, az ókorban pedig az ellenségesség szimbóluma. Érdekességek egyik kedvenc fűszernövényünkről.
Tovább »Chlorella Alga – sejtfal kötődéssel kapcsolódik a méreganyagokhoz
A Chlorella alga különleges segítője az emésztésnek, májnak, vérnek, a szöveteinknek, stb. Hogyan hat? Miért és mire jó?
Tovább »Ízek gyógyhatása az Ájurvéda szerint – jó tudni ezt a pár dolgot
Ősi tudás az ízekről, a hazai konyhában is megjelennek az elemei :) . Az ízek gyógyhatása szempontjából jó tudni ezt a pár dolgot.
Tovább »Bach virágterápia – Érzelmi harmónia virágesszenciákkal
Mi a Bach virágterápia? Hogyan alkalmazzuk és mire? Gyorssegély változata is van, előkaphatjuk a táskánkból és máris sokkal jobb...
Tovább »Gyomor és béltraktus gyógyítása mézzel, mézes receptekkel
Milyen gyomor és bélbetegségekre használható a méz? Gyógyító receptek a gyomor és béltraktrus gyógyítása érdekében. Gyomor és béltraktus gyógyítása természetesen.
Tovább »D’Souza visszafordította öregedését pedig csak gyógyulni akart
Betegségeit gyógyíthatatlannak tartották, ezért a természethez fordult. Nemcsak meggyógyult, hanem egy fiatalodási folyamat indult be és tart ma is a szervezetében. Sikere titkait már több, mint 150 országban megosztotta.
Tovább »Komlótoboz szezon van – Nemcsak sör alapanyag, gyógyító szer is
Nemcsak a sörgyártás alapanyaga, hanem a népi gyógyászaté is. Nemcsak az egészségünket támogatja, de tesz a haj és a bőr szépségéért is. Íme a hatásai, értékei. Augusztusban begyűjthető és kipróbálható frissen.
Tovább »Epe – Mit jó tudni az epéről? 6 pont az egészségért
Miért fontos szervünk az epe? Hogyan betegszik meg? Mire figyeljünk? Orvosi szemmel természetes megoldásokkal az egészségért.
Tovább »Eper – Ennek a 6 betegségnek a megelőzésében hatásos, sőt várandósság esetén is jó
Milyen fontos tápanyagokat tartalmaz az eper? Milyen betegségek esetén kedvező hatású? Miért jó várandósság esetén? Mire vigyázzunk?
Tovább »Bodza – Virága az egyik legrégebbi gyógytea alapanyag
Milyen egészségügyi problémáknál számíthatunk a bodza gyógyító hatására? Milyen hatóanyagai vannak? Mire vigyázzunk fogyasztásakor?
Tovább »Moringa – A szép és egészséges ember növénye 4000 éve
A moringa superfood, a kozmetikai ipar alapanyaga: Mire és hogyan hat? Kinek jó fogyasztani és miért? Hogyan hasznosítják a világban?
Tovább »Fejfájás – 10 természetes mód, hogy nélküle élhessünk
Több millió ember küzd fejfájással. Mit tegyünk és ne tegyünk, hogy a fejfájás ne legyen visszatérő vendégünk? Egyszertű, természetes módok.
Tovább »Lapacho – a nyirokrendszer kéményseprője
Mi mindenre jó a lapacho, az élet fája kérge? A sámánok is gyógyítottak vele, talán nekünk is jó lehet. Hogyan alkalmazzuk otthon és mire figyeljünk?
Tovább »Zeller – Hozzuk ki belőle a legtöbb egészséget
A nátrium előnyös hatása a kalciumra és hatása az ásványvíz választásra. Mi mindenre jó még a zeller? Egészségjavító zelleres receptek.
Tovább »Mézes egészség megoldások – Frissítő és általános közérzetjavító receptek
Mikor, hogyan, milyen mértékben fogyasszuk a mézet úgy, hogy általános támogatója lehessen a szervezetünknek. Egyszerű, könnyű mézes egészség megoldások, egészségünkre!
Tovább »Káposzta – Nemcsak betegségre jó, a természet potencia növelője
Milyen betegségekre lehet jó és hogyan? Amit nem tudtál a cukor és a káposzta együtthatásáról. Szépségért és párkapcsolatért. Útmutató gázképződésre :)
Tovább »Immunerősítő teakeverék recept és fogyasztási javallat
Közeleg az őszi-téli influenza szezon, előzzük hát meg immunrendszerünk felerősítésével. Ennek egyszerű módja az immunerősítő teakeverék. Immunerősítő teakeverék készítési módja Az elkészítéséhez szükségünk lesz egy fél pohár csipkebogyóra és 10 g örménygyökérre. Ezeket az összetevőket egy fazékba töltjük és leforrázzuk 5 liter vízzel. 3 órán át kis lángon tartjuk fedő alatt. Ezután a főzethez hozzáadunk egy evőkanál szurokfüvet és egy …
Tovább »Glikémiás index – Miért vegyük figyelembe?
Nemcsak diéta, fogyókúra, betegség esetén hasznos ismerni. A szénhidrát emésztés titkai. A hús meglepő hatásai. Glikémiás index és szervezet összefüggései.
Tovább »Jódteszt: Van-e jódhiányod? Tünet ellenőrző
Hogyan állapítsuk meg, megfelelő-e a szervezet jódellátása? Milyen tünetei vannak? Íme 3 egyszerű jódteszt lehetőség házilag, amit magad is meg tudsz oldani.
Tovább »Mennyi sör egészséges? Vessük össze más alkoholokkal
A sör bizonyítottan egészséges, még alkoholos változatban is. Nézzük meg most kifejezetten az alkohol szempontjából és nézzük meg mennyi sör az annyi sör.
Tovább »Jin étel tányéron nyáron – Jin és Jang a táplálkozásunkban
Melyik íz melyik szervre hat a hagyományos kínai orvoslásban? Melyik étel Jin étel és melyik Jang? Szempontok a választáshoz.
Tovább »Fogyókúrázni homeopátiával is lehet – Homeopátia a jó alakért
Nem eszünk sokat, mégis hízunk: betegségek és lelki okok a háttérben. A homeopátia nemcsak a túlzott étvágy ellen segít, hanem a alakunk kedvezőtlen alakulásának több más okozója ellen is használható. Milyen homeopátiás megoldások lehetségesek?
Tovább »Jódhiány – 8 betegség csoport, amiben ludas
Hogy fogyasszuk a jódozott sót és hogy ne. Fogyasszuk tudatosan a jódot, legyünk tisztában azzal milyen jót teszünk magunkkal, mikor elkerüljük a jódhiány okozta testi és lelki megbetegedéseket.
Tovább »Gyermekláncfű – Egészséges “gaz”, inkább edd, ne irtsd
Tudtad, hogy nemcsak gyógyító hatású, hanem szépülésünkre, sőt súlyunk szempontjából is kiváló? Sőt, hogy konyhánk része is lehetne? Nézd meg mit tud ez a csodálatos növény. És nézd ilyenkor mindenhol terem, amerre csak jársz...
Tovább »Babacsináló 14 év tapasztalata – Nemcsak meddőség ellen, természetesen
Klienseim hívnak úgy: A Babacsináló. Íme megtörtént eseteim. Mire figyeljünk már fiatalon? Hogy előzzük meg a bajt? Mit tegyünk, ha már meg van?
Tovább »Tavaszi tisztító turmix: hatása a szervezetre recepttel
Segítője a tavaszi tisztító kúrának, gazdag vitamin, ásványi anyag, klorofil, enzim és nyomelem, antioxidáns forrás. Kiváló fogyókúrában, diétában. Jó hatású a máj, a vese, az immunrendszer támogatásában, ráadásul pár perc elkészíteni... Tavaszi tisztító turmix tunning :)
Tovább »Allergia – Lelki ok az allergia mögött: A kapcsolati allergén
Megtörtént eset mutatja be az egymásba alakuló lelki és testi problémákat és hogy milyen egyszerű véget vetni nekik, ha megtaláljuk mi a lelki gyökere a bajnak az allergia mögött...
Tovább »Pomelo – Influenza ellen egy jó Thai saláta
Hatása egészségben, betegségben. Finom Thai Pomelo saláta recept, hátha így könnyebb győzni az influenza fölött... És egy fura szokás, amit láttam.
Tovább »Emésztési problémák – Mit tegyünk és mit ne?
Természetes módszerek az emésztési problémák megoldására. Az emésztési gondok lelki háttere. Az öndiagnózis is lehet téves. Mikor forduljunk orvoshoz?
Tovább »Gesztenye illat a lengedezik az utcákon – Gyógyító hatásai
Ki hinné mi mindenre jó a sült gesztenye, amit hideg időben bekapunk az utcán? Még a gesztenyepüré is az egészségünkre válik. Nézd meg hogyan?
Tovább »Lelki és szervi problémák összefüggései – ősi kínai gyógyászat
Melyik szervünk betegségét milyen lelki problémák okozhatják? Lelki és szervi problémák összefüggései az ősi kínai gyógyászat tapasztalatai szerint.
Tovább »Száraz vércsepp elemzés – Sejt pusztító étrend
Mit mutat a Száraz vércsepp elemzés pár cseppből? Mennyire egészségesek a tested szövetei? Étrend, ami így pusztítja sejtjeinket.
Tovább »Fahéj egészségesen – Mire vigyázzunk?
Süssünk-főzzünk tudatosan, segítve ezzel egészségünket is: A fahéj nemcsak finom, de a ráncok, a cukorproblémák is hat, sőt, íme miért fogyasszuk tudatosan? Mire vigyázzunk a fahéjas mézeskaláccsal?
Tovább »Sör a női és férfi szépségért és fiatalságért
Hogyan fiatalít, szépít? Jótékony az alvásra és az intelligenciára. Hogyan használjuk a sört külsőleg? Kutatási eredmények a sör hatásáról.
Tovább »Élelmi rost – Mire jó? Hogyan fogyasszuk?
Nem minden növényi rost élelmi rost. A bélrendszerünk egészségét, szervezetünk vitamin és ásványi anyag ellátottságát támogatja. Hogyan? Milyen betegségeknél figyeljünk rá?
Tovább »Kék Jód mentette meg sokak életét
A kék jód életeket mentett a Gulágon. Mi ez a szer? Mire használják a népi gyógyászatban? Ki találta fel?
Tovább »Cékla – Természetes szer a téli napokra
Nehézfémek ellen, emésztőrendszer, vérképzés, fogyókúra, máj és ciklus problémákra és karácsony előtti tisztítókúrára is, diétás ételnek is. Mi van a céklában? Egészségjavító receptek.
Tovább »Böjt – 1 nap méregtelenítés holdciklus szerint
Nov. 11-e a következő ideális nap. Energia átalakítás szellemi célokra. Hogy csináljuk? Mire jó? Böjt a test megtisztítására és a lelki erősödésre.
Tovább »Jógi étrend – Mire jó guna szerint étkezni?
Az evés befolyásolja az energikusságunkat. A jógi számára fontos, hogy legyen elég szellemi energiája. Nézd meg, mik a jógi étrend alapelvei.
Tovább »Szőlőmag-olaj – A párkapcsolatok barátja
A szív és a fiatal külső barátja is. Nemcsak a nőiesség, de a férfiasság támogatója is. A szőlőmag-olaj két lábon járó gyógyszertár. Test-lélek és szépség ápoló, otthon is.
Tovább »Kínai gyógynövény – Íz, energia, 5 elem
Fura a kínai gyógynövény választás szempontja, mégis eredményes. Gyógyulásunkat segíti, ha tudatosul mit és miért adnak nekünk a szakemberek a hagyományos kínai gyógynövények közül. Íme egy kis rálátás.
Tovább »Paradicsom gyógyító hatása – Fogyasszuk hatásosan
Paradicsom gyógyító hatása receptekkel. Hogy fogyaszd, hogy hasson? Fogyókúra támogató, szív és érrendszeri, ízületi, köszvény, emésztési és gyomor, vérnyomás problémákban, rákban, zöldhályog esetén kiváló.
Tovább »Szépítő szerek konyhánkból – Szépség receptek
Gyors, könnyű szépség receptek a saját konyhánkból hajra, szemre, ráncokra, bőrtípusokra, kézre. Hogyan készítsünk friss, tápanyag dús készítményeket mi magunk?
Tovább »Étrend kiegészítők és gyógynövények – Melyik?
Étrend kiegészítők és gyógynövények - Mire figyeljünk? Melyiket válasszuk? Melyik betegségben milyen gyógynövénytől tartózkodjunk? Buddha a gyógynövényekről
Tovább »Fermentáció – Egészséges?
Fermentáció - A kovászos uborka technológiája az egészségben. Hogyan gyógyulunk mikroorganizmusok segítségével? Mire jó a fermentáció?
Tovább »Pajzsmirigy – Gyógyítani a természet erejével
Pajzsmirigy - Nyári jódhiány - Honnan tudjam, hogy jódhiányos vagyok-e? Milyen természetes gyógymódjai vannak a pajzsmirigy alul és túlműködésének? Zöld dió recept és jódterápia
Tovább »Borostyánkő – Egyszerűen gyógyító
Borostyánkő - Szív, emésztés, torok, pajzsmirigy és még sok betegségre. Mitől gyógyít? Hogyan hasznosítsuk? Mik a mágikus tulajdonságai? Mit mond róla az ayurvéda?
Tovább »Borsó – használjuk egészségünkre
A borsó: Milyen értékei vannak a hétköznapi borsónak? Milyen betegségek esetén segíthet? Főzzünk egészségeset - Turbó borsó leves, a leves másként.
Tovább »Kókusz a csodatevő – Cocos nucifera
A kókusz sok arca: Mire használják Távol-Keleten? Milyen egészségi problémákra van jó hatással? Különleges összetevő, amit kevéssé ismerünk.
Tovább »Retek – 5000 éve a gyógyításban
Retek: Tudj meg többet az értékeiről. Kinek és milyen problémára javasolt fogyasztani? Ki vigyázzon vele?
Tovább »Kendermag – Miért szuper élelmiszer?
A kendermag sportolók, fogyókúrázók, vegánok, paleo étrendet tartók, de még a többféle betegséggel küzdők számára is hasznos étel. Tudd meg miért? Hogyan és mi mindenre hat? Mi a titka? Okozhat-e kábítószer problémát?
Tovább »Szója – Áldás vagy átok?
A szója kétarcú növény. Mit tudunk most a szójáról pro és kontra? Ismerd meg most a pártatlanul összegyűjtött információkat. Sok, esetenként egymásnak ellentmondó írást, tudományos, vagy annak látszó cikket lehet olvasni, hallani a szójáról.
Tovább »Hagyma a természetes gyógyulásban – Hogy használd?
Ősi természetes megoldás. Hogyan használd influenza, gyulladásos megbetegedések, vér, vércukor, szív és érrendszeri problémák esetében? Nézd meg mi mindenre jó még?
Tovább »Szív egészsége – 4 recept kellemes megoldásokkal
Természetes megoldások a szív egészségéért, gyors elhasználódása ellen. Mit és hogyan fogyassz? 4 könnyen megvalósítható tipp.
Tovább »Lúgos vagy nem lúgos víz? – Tévhitek
A lúgos víz ötlete kapcsolódik a szervezet lúgosításának elméletéhez. Egy kísérlet során daganatos sejtet savas közegbe helyeztek, ahol jól érezte magát. Majd lúgos közegbe helyezték, ahol elpusztult. Ebből vonták le azt a téves következtetést, hogy a szervezetet lúgosítani kell ahhoz, hogy ne legyen daganatos. A kísérletet végzők és a következtetést levonók csak azt nem vették figyelembe, hogy az emberi szervezet nem egy nagy daganat....
Tovább »Sejtjeink energia itala – a borostyánkősav
A borostyánkősav természetes táplálékkiegészítő. A borostyánkőből nyerik ki, ami több mint negyven vegyületet tartalmaz. A borostyánkősav a borostyán megkövesedési folyamatának eredménye. Mire jó mindez nekünk?
Tovább »