Pajzsmirigy – Gyógyítani a természet erejével

Pajzsmirigy – Nyári jódhiány – Honnan tudjam, hogy jódhiányos vagyok-e? Milyen természetes gyógymódjai vannak a pajzsmirigy alul és túlműködésének? Zöld dió recept és jódterápia

Mire jó a pajzsmirigy?

Pajzsmirigy gyógyítás természetesenA pajzsmirigy felelős a szervezet sejtgépezetének a munkájáért, szabályozza az alapanyagcserét, így lényegében ő irányítja egész életünket. Azonban a pajzsmirigy betegségei nem önállóan jelentkeznek, hanem a belső szervek egyéb megbetegedéseit jelzik. A pajzsmirigyen keresztül jelentkező betegségek gyógyítását is a vastagbél és a máj tisztításával kell kezdeni. A pajzsmirigy funkcionális betegsége lehet az alul működése vagy fokozott működése (hipo- vagy hiper funkciója). Nagy mennyiségű pajzsmirigyhormon sok energiafelhasználással jár, ha kevés hormon termelődik, csökken az alapanyagcsere. A pajzsmirigyhormonok alapanyaga a jód. A golyva (strúma), mint a pajzsmirigy egyik legismertebb betegsége, mind a két rendellenes működés esetében kifejlődhet.

Pajzsmirigy fokozott működés kezelése a természet erejével

A pajzsmirigy fokozott működésén javíthatunk rendszeres fenyő-kádfürdővel (a víz 37-38 fokos legyen, a fürdő 15-20 percig tartson), utána fél pohár komlótea fogyasztásával (1 kávéskanálnyi komló tobozt leforrázunk 1 pohár vízzel), vagy borogatást rakunk a pajzsmirigy tájékára káposztalevélből vagy fekete bodza leveléből. A káposzta levelet használat előtt 3-szor 30 másodpercre forró vízbe mártjuk. A meleg borogatást legalább 2 órára, de akár egész éjszakára hagyhatjuk. A bodzalevélből főzetet készítünk, majd 5 réteg gézanyagot benedvesítünk a főzettel, és enyhén megszórjuk szódabikarbónával, majd a pajzsmirigy tájékára helyezzük. Meleg gyapjúsállal rögzítjük. Ezt a borogatást 2-2 órán keresztül végezzük, reggel és este.

Pajzsmirigy - fenyőfürdőA fenyő-kádfürdőt a következőképpen készítjük:

1,5 kg fenyőtüskét, fiatal fenyőágat, fenyőtobozt összegyűjtünk egy fazékba és leöntjük hideg vízzel, majd fél órán át főzzük. Utána jól lefedjük és 12 órán keresztül állni hagyjuk. A leszűrt főzetet a fürdővízhez töltjük. A jó fenyőfőzet barna színű. (A fenyő-kádfürdővel képzeletet felülmúló jótékony hatást érünk el kóros ingerlékenységnél, erősíti a szívet és az idegrendszert. Ezért ezek a fürdők eredményesen alkalmazhatók a szív- és idegrendszeri betegségeknél, ideggyulladásnál, idegesség, idegesség által kiváltott álmatlanság, izom és ízületi reuma, isiász, duzzadt és gyulladásos ízületek, fagyott testrészek, kelések, elzsírosodás, hörghurut, asztma és tüdőbetegség esetében is).

Mit fogyasszunk alul működés esetén?

A pajzsmirigy alul működése esetén a jódban gazdag táplálékot ajánlott fogyasztani. A szerves jód nagyszerű forrásai lehetnek a tenger friss termékei: a rák, a hal, az ehető fekete kagyló, a gránát-garnéla, a barnamoszat stb.

Népi gyógymódok

10 dkg mazsola, 10 dkg aszalt sárgabarack, 10 dkg szárított füge – az egészet kb. fél órán át hideg vízben áztatjuk, hozzáadunk 10 dkg megmosott és húsdarálón ledarált zöld diófalevelet és zöld diót a burkával együtt (a május közepén szedett diót lehet felhasználni), valamint 3 db közepes méretű biocitromot héjastól. Összekeverjük az összetevőket, majd annyi mézet adunk hozzá, amennyi ellepi az egészet. Egy hétig jól lezárt befőttes üvegben, szobahőmérsékleten érleljük. 1-2 evőkanállal együnk belőle napi 2-3 alkalommal evés előtt 20-30 perccel. Hosszú ideig szedhető a pajzsmirigy működésének javítására. Nagyszerű általános immunerősítő is.

1 pohár frissen centrifugázott almaléhez hozzáadunk 1 csepp jódot (5%-os szeszes oldatot). Napi 1 alkalommal evés után fogyasszuk. A terápia 4-6 hétig tart. Szükség esetén meg lehet ismételni.

Nyáron kiürülő ásványi anyag – Jód terápia

A jód 5%-os szeszes oldatával immunerősítő terápiát végezhetünk és ez influenza megelőzésre is hasznos. Jók a tapasztalatok, a megbetegedés esélye tizedére csökkenthető. A terápia sémája a következő:

  1. nap – 1 csepp jód oldatot 1 dl meleg tejben 1-szer egy nap, evés előtt fél órával
  2. nap – 2 cseppet 1 dl tejben egyszer egy nap
  3. nap – 3 cseppet 1dl tejben egyszer egy nap
  4. naptól a 6. napig minden nap 1 cseppel növeljük az adagot
  5. nap – 7 cseppet 1 dl tejben napi egy alkalommal
  6. nap – 4 cseppet 1 dl tejben napi 2 alkalommal
  7. nap – első alkalommal 4 cseppet 1 dl tejben, második fogyasztásnál 5 cseppet 1 dl tejben
  8. nap – 5 cseppet 1 dl tejben, napi 2 alkalommal
  9. nap – először 5 cseppet, másodszor 6 cseppet
  10. nap – 4 cseppjével 1 dl tejben napi 3 alkalommal
  11. nap – először 4 cseppet, másodszor 5 cseppet, harmadszorra 4 cseppet
  12. nap – első alkalommal 4 cseppet, második alkalommal 6 cseppet, harmadik alkalommal 4 cseppet
  13. nap – 5 cseppjével 1 dl tejben napi 3 alkalommal
  14. nap – első evés előtt 5 cseppet 1 dl tejben, második evés előtt 6 cseppet, harmadik evés előtt 5 cseppet
  15. nap – első evés előtt 5 cseppet, második evés előtt 7 cseppet, harmadik előtt 5 cseppet
  16. nap – 6 cseppjével 1 dl tejben napi 3 alkalommal
  17. nap – reggel 6 csepp, délben 7 csepp, este 6 cseppet 1 dl tejben
  18. nap – reggel 6 cseppet, délben 8 cseppet, este 6 cseppet 1 dl tejben

A következő 20 napban a napi adagot 1 cseppel csökkentjük minden nap. A tej a gyomor-béltraktus nyálkahártyája irritálásának megelőzésére szolgál.

Figyelem! Jód érzékenyek a fenti terápiát ne alkalmazzák!

A terápiát évi 2 alkalommal ajánlatos elvégezni: tavasszal, a vitaminhiányos időszakban, majd nyáron, amikor a szervezetből az ásványi anyagok és a jód is intenzívebben ürül. Harmadszor az őszi – téli időszakban is elvégezhetjük a megfázások időszakában, prevencióként.

Jódhiányos vagyok-e? – Teszt

A szervezet jódszükségletét egy egyszerű teszttel elvégezhetjük a következő módon. Fessünk 5%-os alkoholos jódoldattal rácsot a karunkra, talpunkra vagy akár a vállunkra. Ha 24 óra múlva a rács magától eltűnik (felszívódik) a bőrfelületről anélkül, hogy lemostuk volna, jelzi, hogy szervezetünknek szüksége van rá. A Kárpát-medence, így Magyarország is jódszegény vidék, az emberek többsége jódhiányos.

Saját tapasztalat – hízás és pajzsmirigy

Tizenkét éves lányom, talpának masszírozása közben jelezte, hogy erősen fáj a talpa, amikor a pajzsmirigy zónáját érintem. Lányomról szakemberek már korábban megállapították, hogy hízásra hajlamos és sokat mozogjon, tornázzon a gyerek (a tünet okaival nem foglalkoztak). Amikor megállapítottam a pajzsmirigy problémáját, kértünk a háziorvostól beutalót egy szakorvoshoz. A szakorvos vér-laborvizsgálatra irányított. A laboreredményekből semmilyen rendellenesség nem derült ki, így kezelést sem helyeztek kilátásba. Kénytelen voltam magam keresni a megoldást a gyermekem problémájára.Reggelenként kapott egy teáskanállal abból a balzsamból, amelyet magam állítottam elő a következőképpen (igen sokféle betegség gyógyítására alkalmas):

A recept, ami megoldotta a problémát

Pajzsmirigy - zöld dió recept

Hozzávalók:

30 dkg zöld dió (májusban szedtem, amikor még nem csontosodott meg a belseje, ilyenkor, ha egy gombostűt beleszúrunk tejszerű nedv buggyan ki belőle), húsdarálón ledarálva

½ liter 40%-os etilalkohol (gabonapálinka)

½ l tiszta forrásvíz (én a pilisszenkereszti Mária-forrástól hoztam)

½ l virágméz

20 dkg apróra őrölt propolisz (mielőtt összezúztam volna, mélyhűtőbe tettem fél napra. Megcsontosodott állapotban könnyebb porrá zúzni)

Elkészítése:

A megmosott és megdarált diót, az apróra zúzott propolisszal egy 3 literes befőttes üvegbe szórtam, majd leöntöttem mézzel, utána ráöntöttem az alkoholt és a vizet. Sötét meleg helyen tartottam  (a 35-40°C hőmérséklet a legideálisabb, magasabb nem lehet, mert a gyógyító hatóanyagok megsemmisülnek benne, és csupán jóízű diólikőrt nyerünk). 4 hónapig érleltem (3-6 hónap közötti legyen az érlelési idő).Ezután a balzsam készen áll a fogyasztásra. Adagolása napi 1-3 alkalommal 1 evőkanállal. Kitűnő erősítő szer.

Jódérzékenyek és pajzsmirigy túlműködés esetén ne fogyasszák!

Egy hónapig szedte a lányom ezt a szert. Majd egy hónap szünet után ismét folytatta a kezelést. Már az első kezelési ciklus végén a pajzsmirigy zónájának érintésénél a korábban tapasztalt erős fájások elmaradtak. Jelentősen csökkent testsúlya, a hízásra való hajlam jelei pedig eltűntek. Életkedve jelentősen javult.

Kovács József természetgyógyász, reflexológus

Nézd meg ezt is

Borsikafű a bors finom helyettesítője, ha a bors fogyasztása nem ajánlott

Borsikafű a bors finom helyettesítője, ha a bors fogyasztása nem ajánlott

A borsikafű csípős íze, kellemes aromaanyagai, tápanyagai remek alternatívát biztosítanak. Mire jó, hogyan termesszük házilag és hogyan fogyasszuk?

2 hozzászólás

  1. Major Istvánné Mallár Gizella

    Sajnos nekem pajzsmirigy alul működésem van.Jódra allergiás vagyok, de jód kontraszt anyagra. Életem végéig szednem kell a Letrox 50.-et eredményeim 2001 óta jók.2005 évben 2 gerincműtétem volt közte seb és bakteriális fertőzéssel. Megúsztam……..Akkor lefogytam 56 kilóra.Egy év múlva visszahíztam 12 kilót, és nem tudom leadni. Séta és szoba kerékpár valamint otthoni torna ami eltudok végezni.Minimális az étkezésem.Halat , paradicsomot, paprikát, napi 2 szelet kenyér, félbarna, fél adag ebéd, egy ebéd két napra elég. Kávét naponta kétszer,cukor nélkül, este 6-kor egy kefír vagy natúr joghurt. Szeretnék lefogyni igaz 75 éves vagyok, de bármit teszek nem tudok.Interneten ajánlott fogyasztó szerekkel meg sem próbálkozom.Ha tud valaki természetes fogyasztót megköszönöm.
    Hasonló problémákkal küzdőknek sok sikert kívánok.

    • Kedves Asszonyom! A Gyógyuljunk természetesen c. könyvem sok ragyogó ételreceptet kínál fogyni vágyó embereknek. A recepteket Európa leghíresebb és legnívósabb gyógyszanatóriumainak kínálatából válogattam össze. Különböző nehézségi fokúak és a kívánt eredményt is ki lehet választani. Önön múlik, hogy mit akar elérni, úgy választja ki a megfelelő diétát. Éhezni nem kell, csupán követni a napi ajánlott étkezést. Ha a pajzsmirigy problémáját szeretné kezelni, arra is van megoldás a népi gyógymódok eszköztárában. Ehhez nem lehet ily módon tanácsot adni, mivel sok részletkérdés vetődik fel, amit csak személyes találkozás útján tudjuk megbeszélni. Ami ajánlható: napraforgó olajos emulzió, terpentines kádfürdő stb. Ezekről a terápiákról olvashat Az olajok gyógyító ereje és A szervezet tisztítása felsőfokon c. könyvemben.

Te mit gondolsz? Szólj hozzá!

Az e-mail címet nem tesszük közzé.

X

Elfelejtetted a jelszavadat?

Csatlakozz hozzánk!